Zabieg parafinowy na dłonie

Zabieg parafinowy na dłonie
Zabiegi parafinowe to proste, a jednocześnie nieocenione zabiegi, które kompleksowo pielęgnują skórę dłoni.

Do głównych zalet zabiegów parafinowych należy zaliczyć: zmiękczenie oraz wygładzenie skóry, opóźnianie procesów starzenia skóry, poprawienie stanu paznokci, rozluźnienie mięśni i stawów dłoni, rozgrzewanie i usunięcie zmęczenia.

Zabieg ten szczególnie wykonujemy kiedy skóra dłoni jest popękana i szorstka, w przypadku odmrożeń oraz zniszczeń skóry na skutek działania detergentów.

Gorące kąpiele i okłady parafinowe są od lat stosowane w zapaleniach i bólach stawów. W kosmetyce zabiegi parafinowe służą ogólnemu polepszeniu wyglądu skóry. Nałożona na skórę dłoni lub stopy parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podności się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz – powstaje tzw. efekt okluzyjny. Zabiegi parafinowe potrafią czynić cuda. Parafina kosmetyczna nałożona na dłonie z wykorzystaniem ampułki lub produktu pielęgnującego sprawia ze znikają drobne zmarszczki, przebarwienia a skóra jest idealnie nawilżona i gładka w dotyku.

Zabieg ten cieszy się popularnością w okresie jesienno zimowym gdzie nasza skóra cierpi najbardziej z powodu niskich temperatur. Dłonie są wtedy szczególnie narażone na niebezpieczeństwo, ponieważ ich cienka skóra zawiera bardzo niewielką warstwę tkanki tłuszczowej. Niska temperatura powoduje ograniczoną produkcję potu, również mniej łoju dociera na powierzchnię skóry. Staje się ona sucha, szorstka jej naskórek może się złuszczać.

Zabieg parafinowy krok po kroku:
Dezynfekcja skóry dłoni klienta. Wykonujemy peelingi. Dłonie starannie osuszamy.
W następnej kolejności nakładamy sporą warstwę emulsji pielegnacujnej i delikatnie wmasuwujemy w skórę dłoni.
Dłonie zanurzamy kilkatotnie (3-4 razy) w wcześniej przygotowanej i podgrzanej do odpowiedniej temperatury parafiny. Następnie nakładamy cienką plastikową rękawiczkę.
Nakładamy jeszcze rękawiczki frotte ocieplane, aby maxymalnie wykorzystać ciepło parafiny.
Po 15-20 min, wykorzystując rękawiczkę ochronna zdejmujemy parafinę, wykonując lekkie ruchy masujące w kierunku czubków palców.